Продовження бронювання – які документи слід надати ТЦК
В Україні багато підприємств та організацій здійснюють бронювання своїх військовозобов’язаних працівників від мобілізації. Зокрема, деякі чоловіки подають документи на бронювання вдруге.
Як це правильно зробити, розповів адвокат Дмитро Франчук.
Необхідні документи для повторного бронювання
Адвокат зазначив, що перелік документів залежить від ряду факторів, таких як причина бронювання, вимоги конкретного підприємства, зміни в законодавстві тощо.
Основні документи, які можуть знадобитися:
- Паспорт громадянина України;
- Ідентифікаційний код;
- Військовий квиток;
- Трудова книжка або договір про працю;
- Документи, що підтверджують причину бронювання (наприклад, студентський квиток або довідка з підприємства);
- Медична довідка;
- Інші документи на вимогу ТЦК та СП.
Процедура повторної подачі документів
Дмитро Франчук пояснив, що якщо раніше був поданий повний пакет документів, при повторній подачі представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки можуть вимагати лише копії деяких з них. Однак у військкоматі можуть попросити довідку про незмінність обставин, які стали підставою для бронювання.
Для спрощення процедури повторної подачі документів необхідно звернутися до ТЦК та СП за місцем реєстрації для отримання найактуальнішої інформації. Також, за словами адвоката, доцільно проконсультуватися із кадровою службою підприємства, яке має право на бронювання.
Франчук підкреслив важливість зберігання копій усіх документів та підготовки до можливих додаткових вимог з боку територіального центру комплектування.
Ліміти та правила бронювання у жовтні
У жовтні підлягають бронюванню:
- Працівники органів державної влади, судів, Нацполіції, ДБР, НАБУ, ДСНС, БЕБ;
- Всі військовозобов’язані держслужбовці категорії А, а також держслужбовці категорій Б та В, але не більше 50% від загальної кількості військовозобов’язаних працівників;
- Співробітники підприємств, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення);
- Працівники установ, критично важливих для забезпечення потреб ЗСУ та функціонування економіки та життєдіяльності населення в особливий період.
Документи щодо бронювання погоджуються з Генеральним штабом, після чого направляються до Міністерства економіки.