Через коронавірус, а тим паче війну, що почалася 2022 року, ринок праці в Україні досить серйозно змінився, все це особливо позначилося на кадрових агентствах, які зараз намагаються знайти для своїх клієнтів рішення в умовах зміненого балансу попиту і пропозиції на вакансії. Вищезгадане можна вважати новими викликами для компаній з рекрутингу, що займаються підбором персоналу, які дають нові можливості для тих компаній, які адаптуються і освоять нові інструменти для якісного підбору кадрів у нових умовах.
Що відбувається в рекрутингу зараз
Основним трендом минулого року у сфері рекрутингу можна відзначити цифровізацію процесів. Дедалі більше рекрутингових компаній вдаються до використання автоматизації для прискорення і спрощення більшості завдань, під які раніше виділялися окремі співробітники в компанії. Один із прикладів – це використання чат-ботів для спілкування з кандидатами. У цьому немає нічого складного, і немає необхідності в побудові складних зв’язок. Завдяки використанню спеціалізованих сервісів, які створюють все під ключ.
Іншим трендом, який можна відзначити, є насамперед перехід основної маси співробітників на віддалений режим роботи. Така тенденція почалася ще з 2019 року, коли світ зіткнувся з епідемією Ковіду, це був один із перших поштовхів, після чого ринок праці адаптувався під нові реалії, що закріпило віддалену роботу і гнучкі графіки як одну з реалій ринку праці на майбутнє десятиліття щонайменше.
Якщо виокремлювати конкретні тенденції, які вирізняють український ринок праці, то необхідно відзначити високе зростання попиту з боку міжнародних компаній на фахівців з України. Хоча останні події, пов’язані з війною, призвели вже до значного відтоку робітничих кадрів з нашої країни, це не зменшило попит на тих спеціалістів, що залишилися тут. Також можна відзначити ті зміни, які вплинули на попит і пропозицію кадрів у зв’язку з набором до армії, бронюванням та еміграцією жителів із районів ведення бойових дій.
Український рекрутинг загалом впорався з викликами, які виникли через останні події, що відбулися в країні. Незважаючи на посилення, пов’язане з введенням бойових дій, український ринок праці зберігає досить серйозний потенціал. Свідченням цього є зростаючий попит з боку міжнародних компаній на фахівців усередині країни. Якщо наш ринок праці продовжить адаптуватися під складні часи і зберігатиме певну гнучкість, то це обіцяє велику перспективу в післявоєнний період.